Pursaklar Belediyesi Tiyatrosu ilk sahnesini İstiklal isimli oyun ile açtı

...
Sanat

Pursaklar Belediyesi Tiyatrosu ilk sahnesini İstiklal isimli oyun ile açtı

Pursaklar Belediyesi tarafından, Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi'nde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü'nde İstiklal oyunu sahne aldı. Pursaklar Belediyesi tarafından İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Haftası, düzenlenen tiyatro programı ile gerçekleştirildi. Bu kapsamda Mehmet Akif ve İstiklal Marşı 100'üncü yıl anısına Pursaklar Belediyesi Tiyatro Atölyemizde eğitim alan 65 kişilik dev kadromuzun hazırlamış olduğu İstiklal oyununu gençlerimizin beğenisine sunuyoruz. Anma programına Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı. 

Türk milletine örnek olan milli şairimizin hayatını ve düşüncelerini canlı tutmak, özellikle genç nesillere tanıtmak bizim yegâne görevimizdir Tiyatro gösterisi öncesi günün anlam ve önemine binaen kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Türk milletine örnek olan milli şairimizin hayatını ve düşüncelerini canlı tutmak, özellikle genç nesillere tanıtmak bizim yegâne görevimizdir. 

Mehmet Akif Ersoy'un anısına Pursaklar Belediyesi Tiyatro Atölyesi'nde eğitim alan 65 kişilik ekip tarafından hazırlanan İstiklal oyunu, Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesi'nde izleyicisi ile buluştu. Pursaklar'ın gençlerine hep inandık, hep güvendik. Fikri hür, öğrendiği bilgi ve becerilerle karakterini ortaya koyan, sorumluluk sahibi, vatanına, milletine ve devletine faydalı bireyler olmanızı temenni ediyorum dedi. Başkan Ertuğrul Çetin'in konuşmalarının ardından Pursaklar Belediyesi Tiyatro Atölyesi'nde eğitim alan 65 kişilik ekip, İstiklal oyunu ile sahneye koyduğu performanslarıyla göz doldurdu ve büyük alkış aldı.