FETÖ'nün 'Ankara bölge sorumlusu'na tahliye

...
Güvenlik

FETÖ'nün 'Ankara bölge sorumlusu'na tahliye

FETÖ'nün "Ankara bölge sorumlusu" olduğu iddiasıyla yargılanan Şükrü Yıldırır, İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmasına tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Başka bir FETÖ davasında yargılandığı belirtilen tutuklu sanık Orhan İnandı'nın tanık olarak ifadesi alındı. 

Tutuklu bulunduğu cezaevinden kurulan SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan İnandı, emniyette verdiği ifadeyi hatırlamadığını söyledi. Sanık Şükrü Yıldırır ile ilgili "İstanbul Beşiktaş bölge imamı olduğunu biliyorum" dediği hatırlatılan ve sanığı teşhis etmesi istenen İnandı, "Sanığı buradan çıkaramadım. Böyle bir ismi de hatırlamıyorum. 

İfademi işkence altında kalıp verdim. Söylediğim şeyi de hatırlamıyorum. FETÖ'yü de hizmet hareketi olarak biliyorum, terör örgütü olarak kabul etmiyorum." dedi. FETÖ'yü de hizmet hareketi olarak biliyorum, terör örgütü olarak kabul etmiyorum." dedi. Tutuklu sanık Şükrü Yıldırır ise tahliyesini talep etti. Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın, "ev hapsi" ve "yurt dışına çıkış yasağı"ndan oluşan adli kontrol tedbirleri uygulanarak tahliyesine hükmetti. Duruşma ertelendi.