Davutoğlu: İttifak seçim ortamına gelindiğinde görülür

...
Politika

Davutoğlu: İttifak seçim ortamına gelindiğinde görülür

GELECEK Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Biz Gelecek partisi olarak her seçime hazırız. İddialıyım ve iddialı olmak gerektiğini düşünürüm. Unsurlar benim için değerlidir. Hiçbir ittifakın bir modülü değiliz. Herkesle konuşuruz. İttifak seçim ortamında gelindiğinde görülür diye konuştu. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin açılışı ve çeşitli ziyaretler kapsamında geldiği Kayseri de yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi. 

Türkiye'nin büyük bir kriz içerisinde olduğunu söyleyerek, Türkiye'de maalesef son yıllarda, son beş yılda özellikle yoğunlaşan büyük bir krizin içerisindeyiz. Siyasi iktidar yasaklarla, yolsuzluklarla ve yoksullukla mücadeleyle başlayan çizgisini bugün ülkede korku atmosferi oluşturacak kadar boğulan yolsuzlukların her gün nerdeyse normalleştiği, yoksulluğun diz boyu ülkedeki her kesimi etkilediği tablo ile karşı karşıyayız diye konuştu. Arkasında milletin olduğunu belirten Davutoğlu, "Gelecek Partisi, ülkedeki kötü gidişi, yoksulluk ve yolsuzluklara karşı milli bilinci oluşturmak için kuruldu. Anadolu bağrında yine bir ses olmak için yola çıktık. Anadolu bağrından yeni bir sese gereksinim vardı. 

Arkamızda hiçbir güç yok. Yalnızca millet var tabirlerini kullandı. Dünyanın en yüksek faizinin Türkiye'de olduğu öne süren Davutoğlu, "Ülke olarak ekonomik anlamda büyük bir krizin içerisindeyiz. Çiftçi, öğrenci, personel ve memur mutsuz. Lakin, Cumhurbaşkanına kalırsa herkes hayatından şad. Ben yüzünde gülümse gören personel, memur, çiftçi görmedim. Türkiye faiz şampiyonu bir ülke. Türkiye'nin yüzde 20'lik kısmı Avrupa standartlarında yaşarken, yüzde 20'lik kısmı ise Bangladeş gibi yaşıyor dedi. Davutoğlu ittifaklarla ilgili olarak da, "Biz Gelecek partisi olarak her seçime hazırız. İddialıyım ve iddialı olmak gerektiğini düşünürüm. Unsurlar benim için değerlidir. Hiçbir ittifakın bir modülü değiliz. Herkesle konuşuruz. İttifak seçim ortamına gelindiğinde görülür dedi.