Ankara Yenikent- Temelli Yolu açıldı

...
Gündem

Ankara Yenikent- Temelli Yolu açıldı

Kısayollar Ankara Yenikent- Temelli Yolu açıldı Çevre Otoyolu ve şehir içi trafiğindeki yoğunluğu da ortadan kaldırdı Ankara Yenikent- Temelli Yolu açıldı Ankara Yenikent-Temelli Yolu'nun açılışı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından gerçekleştirildi. Eskişehir-Bursa-Afyonkarahisar ve İzmir i Ankara ya bağlayan yeni bir çevre yolu olduğu belirtilen Yenikent-Temelli Yolu 66 milyon TL, akaryakıttan 117,7 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 183,7 milyon TL tasarruf sağlayacak. Çevre Otoyolu ve şehir içi trafiğindeki yoğunluğu da ortadan kaldırdı. 

Ülkenin batısındaki önemli ticaret ve sanayi merkezleri; Eskişehir, Bursa, Afyon ve İzmir'i; Ankara ya bağlayan güzergâh üzerinde bulunan Temelli'nin, Ankara açısından çok önemli bir geçiş noktası olduğuna dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, Bugün Yenikent-Temelli Yolu'nun 29 kilometrelik kesimini hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Proje kapsamında 8 adet alt-üst geçit köprüsü, 3 adet viyadük, 10 adet köprülü kavşak ve 5 adet dönel kavşak bulunmaktadır. Yenikent-Temelli Yolu ile bölgedeki sanayi merkezlerinin birbirlerine en kısa ve güvenli ulaşımı sağlanmış, Ankara Çevre Otoyolu ve Ankara şehir içi trafiğindeki yoğunluk ortadan kaldırılmıştır. 

Aslında bu yol Eskişehir-Bursa-Afyonkarahisar ve İzmir i Ankara ya bağlayan yeni bir çevre yoludur. Bölgenin, Ankara- Eskişehir Devlet Yolu üzerinden Güney Marmara, Ege ve Batı Akdeniz e ulaşımı kolaylaşmıştır. Ayrıca, çevre ve tabiat hassasiyetiyle tüm yol boyunca ve kavşaklarda 150 bin fidan ekimi yapılmıştır. İlginizi Çekebilir Kurban Bayramı kutlanıyor İlginizi Çekebilir Zafer Bayramı nda 3 günlük tatilde buralara gidebilirsiniz (BY) Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin: Facebook.com/turizmavrupa Instagram.com/turizmavrupa Twitter.com/turizmavrupa Youtube.com/c/TurizmAvrupa Tags Afyonkarahisar ankara bursa Eskişehir Yenikent- Temelli yolu Önceki İçerik Erciyes e bir ödül de Avrupa Komisyonu'ndan Sonraki İçerik Çocuklar için Uludağ Kayak-Snowboard kampları başlıyor Yorum Yaz İptal Yorum: Yorumunuzu Yazın. İsim: Adınızı Girin E-Mail: Geçerli bir mail adresi girmediniz E-mail adresiniz Web: Bilgilerimi bu web sitesi için kaydet. Bir sonraki yorumlarımda da bu bilgileri kullan. 

Yabancılar en çok hangi şehirlerden ev alıyor? Gadgets Yabancılar en çok hangi şehirlerden ev alıyor? Eylülde yabancılara konut satışında 6 bin 630 adetle tüm zamanların aylık rekoru kırıldı.... Farklı şehirlerde aynı kart kullanılacak Ulaşımda Türkiye Kart dönemi: Farklı şehirlerde aynı kart kullanılacak PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Türkiye Kart'ın, farklı şehirlerin kendi... Farklı şehirlerde aynı kart kullanılacak Ulaşımda Türkiye Kart dönemi: Gadgets Ad ve soyadı değişikliği başvurusunda yeni kolaylık Ad ve soyadı değişikliği başvurusunda yeni kolaylık İçişleri Bakanlığı, ad ve soyadı değişikliğine ilişkin başvuruların, e-Devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi. 

İçişleri Gadgets Turistlerden Doğu Ekspresi ne büyük ilgi Turistlerden Doğu Ekspresi'ne büyük ilgi Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ara verilen seferlerine yeniden başlayan Doğu Ekspresi treniyle son... Gadgets Trabzon da yaşanan uçak kazasının raporu tamamlandı Trabzon'da yaşanan uçak kazasının raporu tamamlandı Trabzon Havalimanı'nda 2018'de bir uçağın pistten çıkmasıyla yaşanan kazanın raporu hazırlandı. Pegasus Hava Taşımacılığı... Gadgets Sılayolu: İzinden dönen aileyi kaza ayırdı Sılayolu: İzinden dönen aileyi kaza ayırdı Fransa'da yaşayan ve tatil için memleketlerine gittiği öğrenilen Dinçer ailesi, dönüş yolunda kaza geçirdi.... Gadgets 1915 Çanakkale Köprüsü nün son tabliyesi şantiye alanına getirildi 1915 Çanakkale Köprüsü'nün son tabliyesi şantiye alanına getirildi Çanakkale'nin Lapseki ile Gelibolu ilçeleri arasında yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü...